Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum – Lisans No: G-039 (398)
Anasayfa VİOP Sözleşmeleri Çin Yuanı/Türk Lirası (CNHTRY)

ÇİN YUANI/TÜRK LİRASI YAKIN VADE KONTRATI (CNHTRY)

  • Ürün Kodu CNHTRY
  • Kontrat Adı
  • Sözleşme Büyüklüğü 10000 CNH
  • Yaklaşık Kaldıraç 1:11
  • Başlangıç Teminatı 1.275,00 TL
  • İşlem Saatleri 09:30 - 18:15

FİYATI

-

%

En yüksek:...
En düşük:...
*Güncelleme Saati: -

GRAFİĞİ

1D 5D S G
KONTRATLAR
Kontrat AdıAlış FiyatıSatış FiyatıGüncelleme Zamanı
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız. *Fiyatlar 15Dk. gecikmelidir.(Feragat - İşlem Koşulları)
Feragat: GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş., işbu internet sitesinde yer alan verilerin her zaman gerçek zamanlı ve doğru olamayacağı hususunu size hatırlatmak ister. Burada yer alan bilgiler GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Burada yer verilen bilgilere dayanılarak yatırım kararı alınması mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Tüm veriler, GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Tüm fark sözleşmeleri (hisse senetleri, endeksler, vadeli işlemler) ile Forex fiyatları, borsalardan ziyade piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulmaktadır ve bu nedenle fiyatlar mevcut piyasa fiyatlarından farklı olabilir. Diğer bir deyişle, fiyatlar gösterge niteliğinde olup ticari amaçlar için uygun değildir. Bu nedenle, GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş., işbu verinin kullanılması sonucu meydana gelebilecek ticari zararlardan sorumlu olmayacaktır.

GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya GCM Yastırım Menkul Değerler A.Ş. ile ilişkili herhangi bir kimse, işbu internet sitesinde yer alan veri, alıntı, grafik ve al/sat işaretleri dahil olmak üzere, bilgiye güvenme sonucunda meydana gelecek zarar veya kayıplar ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz ve gerek görmeniz durumunda portföy yönetimi veya yatırım danışmanlığı konusunda yetkili kişi veya kurumlardan hizmet alınız çünkü kaldıraçlı alım satım işlemleri çok risklidir. Kaldıraç etkisi nedeniyle, düşük teminatla işlem yapmanın piyasada lehe çalışabileceği gibi aleyhe de çalışabileceği ve bu anlamda kaldıraç etkisinin tarafınıza yüksek kazançlar sağlayabileceği gibi yüksek zararlara da yol açabileceği ihtimali daima göz önünde bulundurulmalıdır.
Sözleşme Özellikleri

Çin Yuanı / Türk Lirası Hakkında

CNHTRY paritesi dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Çin’in para birimi Yuan’dan (CNH) ve Türk lirasından oluşmaktadır. CNHTRY döviz çiftinde Yuan baz parite olurken Türk Lirası karşıt döviz olarak işlem görmektedir.

Son yılarda yaptığı girişimlerle dünyanın ikinci büyük ekonomisi haline gelen Çin, 124 ülkenin pazar ortağıdır. Dünyanın en büyük ihracatçısı ve en büyük ikinci ithalatçısı olan ülkenin para biriminin değerini global ekonomideki büyüme sorunları ve merkez bankalarının uyguladığı politikalar etkili olmaktadır.

CNHTRY paritesini etkileyen temel unsurlar ise dünyanın en büyük ekonomilerini oluşturan Euro Bölgesi, Amerika, Hindistan, Japonya ve İngiltere’nin önemli ekonomik veri setleri, siyasi ve politik riskler ve jeopolitik gelişmelerdir.

CNHTRY vadeli işlem sözleşmesi Çin ile hızla gelişen ekonomik ilişkilerde döviz risklerine karşı hedge imkanı sunmaktır. Diğer taraftan spekülatif fiyat hareketlerine de yatırım imkanı sunması yatırımcıya sağladığı önemli avantajlar arsındadır.

İlgili yatırım aracı Borsa İstanbul’da CNHTRY işlem kodu ile VİOP‘ta işlem görmektedir. Bir sözleşmenin değeri 10.000 Offshore Çin Yuanıdır.

Mevsimsellikten Arındırılmış İşsizlikte Uzun Süred

Türkiye’de Haziran ayında işsizlik oranı, bir önceki aya göre 0,2 puan artarak %13 olarak gerçekleşti. Mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise bir önceki aya...

16 Eyl 2019
TCMB Politika Faizini %24’e Yükseldi, TRY Değer Ka

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 1 haftalık repo oranını 625 baz puan artırarak %24’e yükseltti. Piyasalardaki dolaşan anketler birbirinden farklı beklentiler içeriyordu, ancak...

13 Eyl 2018
GRAM ALTIN KONTRATI

29 Eylül 2020 tarihinde Gram Altın yakın vade sözleşme fiyatına yönelik piyasa kapanışı sonrası alınan fiyatlar aşağıdaki gibidir: Açılış Fiyatı: 473,59 En Yüksek...

30 Eyl 2020
EURTRY KONTRATI

29 Eylül 2020 – piyasa kapanışı sonrası alınan rakamlar; Açılış Fiyatı: 9,0816 En Yüksek Fiyat: 9,1997 En Düşük Fiyat: 9,0105 Kapanış Fiyatı: 9,1801 EURTRY...

30 Eyl 2020
ONS ALTIN KONTRATI

29 Eylül 2020 tarihinde Ons Altın yakın vade sözleşme fiyatına yönelik piyasa kapanışı sonrası alınan fiyatlar aşağıdaki gibidir: Açılış Fiyatı: 1879,95 En Yüksek...

30 Eyl 2020

ÜCRETSİZ DENEME HESABI

SANAL PARA İLE PRATİK YAPIN!
500TL ile Başlangıç
GCM VİOP avantajlarını ve piyasalardaki fırsatları kaçırmayın, 500TL ile bugün ilk yatırımınıza başlayın.
1:30'a Varan Esnek Kaldıraç
Esnek kaldıraç oranları ile paranızın 30 katına kadar farklı enstrüman türlerinde yatırım yapabilirsiniz.
İki Yönlü Yatırım
VİOP'ta sadece fiyatların yükselişlerinden değil, düşüş hareketlerinde de yatırım fırsatları yaratabilirsiniz.
Ücretsiz Demo
Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın; 100.000TL sanal para ile risk almadan VİOP piyasasında pratik yapın.
Geri Dön
VİOP Eğitimleri

Online ViOP Eğitimlerine Ücretsiz Katılın!

Sınırlı Kontenjan! ÜCRETSİZ KATILIN >
VİOP Demo Hesabı

100.000TL Sanal Para ile Risk Almadan Deneyin.

Ücretsiz Hesap Açın! ŞİMDİ DENEYİN >